Gap Turu

Gap Turu Gap Turu Gap Turu Gap Turu Gap Turu Gap Turu

REZERVASYON

1 Tarih Seçimi

↓ Devam


DİĞER TARİHLER10 Nisan 2020 - 16 Nisan 202017 Nisan 2020 - 23 Nisan 202023 Mayıs 2020 - 29 Mayıs 202024 Mayıs 2020 - 30 Mayıs 202005 Haziran 2020 - 11 Haziran 202012 Haziran 2020 - 18 Haziran 202019 Haziran 2020 - 25 Haziran 202004 Eylül 2020 - 10 Eylül 2020

11 Eylül 2020 - 17 Eylül 2020

18 Eylül 2020 - 24 Eylül 2020

25 Eylül 2020 - 01 Ekim 2020

02 Ekim 2020 - 08 Ekim 2020

09 Ekim 2020 - 15 Ekim 2020

16 Ekim 2020 - 22 Ekim 2020

23 Ekim 2020 - 29 Ekim 2020

Tur Programı

1.Gün ANKARA - GAZİANTEP Saat 22.00'da Sıhhiye Atatürk Lisesi önünden, saat 22.30'da Ümitköy Galleria Avm karşısından Mozaikler şehri Gaziantep'e hareket. Gerekli molalar verilerek Gaziantep'e varış.2.Gün GAZİANTEP – ZEUGMA MÜZESİ – GAZİANTEP KALESİ Kahvaltımızın ardından Gaziantep’i keşfetmeye başlıyoruz. Zeugma’dan çıkarılan mozaiklerin sergilendiği Zeugma Müzesi'nin gezilmesinin ardından Gaziantep Kalesi’ni görüyoruz. Öğle yemeği için serbest zaman sonrası şehrin kendine has mimarisinin yansıtıldığı eski Antep evleri, han, hamam ve çarşılarının görüleceği Gaziantep çarşılarında (bakırcılar, sedefçiler, baharatçılar vb. için) serbest zaman veriyoruz. Akşam yemeği ve konaklama 5* Grand Gaziantep Otel’de.3.Gün HALFETİ – RUMKALE – TEKNE GEZİSİ – HARRAN – ARKEOLOJİ MÜZESİ – BALIKLIGÖL – ŞANLIURFA Kahvaltı sonrası otelden ayrılıyoruz. Asur’lulardan günümüze tarihi süreç içerisinde varlığını koruyan Rumkale’yi rehberimizden dinliyor ve Halfeti tekne gezintisi yapıyoruz. Öğle yemeği molasının ardından muhteşem görüntüsüyle büyüleyici Harran Ovası’na doğru hareket ediyoruz. Arı kovanı şeklindeki konik kubbeli Harran Evleri’ni görerek, tarihte bilinen ilk İslam Üniversitesini ziyaret edip Harran’dan ayrılıyoruz. Peygamberler şehri Şanlıurfa’ya hareket ediyoruz. Şanlıurfa Arkeoloji Müzesi’nin gezilmesinin ardından Hazreti İbrahim Peygamber`in Makamı’nın bulunduğu Dergâh, Halil-ül Rahman Cami, şifalı balıkların bulunduğuna inanılan Balıklı Göl ve Ayn-ı Zeliha göllerini gezip, konaklama ve akşam yemeği için otelimize hareket ediyoruz. Yöresel tatlarla bezenmiş lezzetli bir akşam yemeği ve müzik eşliğinde keyifli bir sıra gecesi yaşayacağız. Konaklama Nevali Otel veya El Ruha Otel’de

4.Gün GÖBEKLİTEPE – MARDİN – KASIMİYE MEDRESESİ – DEYRULZAFARAN MANASTIRI Kahvaltı sonrası otelden ayrılıyoruz. Son yılların en önemli arkeolojik keşfi; tarih bilgilerimizi alt üst eden ve dünyanın ilk tapınağı olan, geçmişi M.Ö 10 binlere dayanan Göbeklitepe'yi ziyaret ediyoruz. Gezimizin ardından Viranşehir Kızıltepe üzerinden kültür ve hoşgörünün başkenti “Gece Gerdanlık; Gündüz Seyranlık” olarak tanınan Mardin’e ulaşıyoruz. Yapımı 15 yıl süren ve kompleks bir bina olan Kasımiye Medresesi’ni görüyoruz. Birçok kavime ev sahipliği yapan ve ticaret yolları üzerinde bulunan Mardin’in yemek kültür yelpazesi çok geniştir. Yöresel yemeklerin tadına bakmak için serbest zaman. Yemek sonrasında Süryani Cemaati için önemli merkezlerden biri olan Deyrulzafaran Manastırı’nı gezip belirlenen saatte buluşarak otele hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama 5* Erdoba Elegance veya Butik Artuklu Kervansaray Otel’de.5.Gün MARDİN SOKAKLARI – MARDİN MÜZESİ – KIRKLAR KİLİSESİ – ULU CAMİ – MİDYAT – DARA – DİYARBAKIR Otelde alınan kahvaltı sonrası Mardin sokaklarını geziyoruz. Gezimize ilk olarak Süryani cemaati için önemli kiliselerden biri olan Kırklar Kilisesi’yle gezimize başlayıp sonrasında Mardin Müzesiyle devam ediyoruz. Müze içerisinde arkeolojik eserleri gördükten sonra Ulu Cami’yi gezip çarşıda serbest zaman veriyoruz. Sonrasında Midyat’a hareket ediyoruz. Süryanilerin ana yurdu olarak bilinen Tur Abidin Bölgesi’nin kalbinde; Midyat Devlet Konuk Evi'nin gezilmesi ve telkari işçiliğinin önemli merkezlerinden biri olan Midyat çarşısında serbest zaman verdikten sonra Yukarı Mezopotamya'nın en önemli yerleşim yerlerinden birisi olan Dara Harabelerini gezip sonrasında Diyarbakır’a hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama 4* Diyarbakır Nov Otel’de.

6.Gün ON GÖZLÜ KÖPRÜ – DİYARBAKIR SURLARI – CAHİT SITKI TARANCI MÜZESİ – ULU CAMİ – HASANPAŞA HANI – ADIYAMAN – NİSSİBİ KÖPRÜSÜ – ATATÜRK BARAJI – KARAKUŞ TÜMÜLÜSÜ – CENDERE KÖPRÜSÜ – NEMRUT DAĞI – GÜN BATIMI Otelde alınan kahvaltı sonrası Dicle Nehri üzerinde bulunan On Gözlü Köprü’ye hareket. Burada fotoğraf için mola veriyoruz. Sonrasında yaklaşık 2000 yıllık tarihe sahip Diyarbakır Surları’nı ziyaret ediyoruz ve sur içinde bulunan Diyarbakır konaklarının tipik örneklerinden biri olan ve aynı zamanda ünlü yazarımız Cahit Sıtkı Tarancı’nın doğup büyüdüğü konağı ziyaret ediyor, ardından İslam dünyasının beşinci Harem-i Şerifi kabul edilen Ulu Cami’yi ve Hasan Paşa Hanı’nın geziyoruz. Öğle yemeği için serbest zamanın ardından Adıyaman’a hareket ediyoruz. 2014 yılında 33 aylık bir çalışma sonrasında Atatürk Barajı üzerine yapılan Nissibi Köprüsü’nü görüyor ve bizleri Nemrut Dağı'na çıkaracak olan araçlarımıza biniyoruz. Bizleri ilk Karakuş Tümülüsü karşılıyor. Komagene Kralı II. Mithradates tarafından annesi İsias adına yaptırılan anıt mezar, sütun üzerindeki kartaldan dolayı Karakuş Tümülüsü olarak adlandırılmıştır. Karakuş Tümülüsü ziyaretimizin ardından tarihi roma yapısı olan Cendere Köprüsü’nü fotoğraflayıp 2150 m. yükseklikte bulunan Nemrut Dağı’na hareket ediyoruz. Nemrut Dağı’na doğu terasından çıkıp, zirvede bulunan Tanrı - Tanrıça heykellerini gördükten sonra Komagene Kralı Antiochus’un Tümülüsü’nü fotoğraflayarak güneşin batışını izlemek için batı terasına geçiyoruz. Güneşin muhteşem batışını izledikten sonra Adıyaman’a hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama 4* Adıyaman White Star Hotel’de.7.Gün ADIYAMAN – KAHRAMANMARAŞ – KAPALI ÇARŞI – ANKARA Sabah kahvaltısından sonra Kahramanmaraş’a hareket. Şehir merkezi gezimizde Kapalı Çarşı’da (bakırcılar ve baharatçılar çarşısı için ) serbest zamanımız olacak. Ulu Cami’nin ziyareti ve kalenin panoramik olarak görülmesi. Öğle yemeği molası ardından belirlenen saatte Ankara’ya hareket ediyoruz. Yol üzerinde verilecek molalar sonrası Ankara’ya dönüş ve başka bir turumuzda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.Genel Bilgiler

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

Tur otobüsü ile ulaşım,

5 gece yarım pansiyon konaklama,

İlk gün alınacak ekstra kahvaltı,

Rehberlik hizmeti,

Sıra Gecesi,

Nemrut Dağı minibüs transferi,

Halfeti tekne turu,

Milli park girişleri,

Çevre gezileri,

Seyahat Sigortası,

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Özel harcamalar,

Öğle yemekleri,

Müze ve ören yeri girişleri,

Yemeklerde alınacak içecekler...

Notlar

Not: Rehberimiz hava koşullarına ve şartlara göre tur programında değişiklik yapabilir.

Müze Ücretleri : Zeugma Müzesi 24 TL, Göbeklitepe 36 TL, Şanlıurfa Müzesi 14 TL, Deyrulzafaran (özel müze) 10 TL

BU GEZİ İÇİN GEREKLİ KİŞİSEL MALZEMELER: Spor ayakkabı, güneş gözlüğü, şapka, hırka ya da kazak, fotoğraf makinesi, mayo, havlu ve terlik, rahat kıyafetler.

Ulaşım Notu: Turlarda 11 - 16 kişi arası kayıtlarda lüx minibüs, 17 - 24 kişi arası kayıtlarda 27 kişilik lüx midibüs, 25 - 29 kişi arası kayıtlarda 31 kişilik lüx midibüs, 30-45 kişi arası kayıtlarda 46 kişilik otobüslerle ulaşım sağlanır. Turun rotasındaki yol durumuna göre kullanılacak araç tipi acente tarafından değiştirilebilir. Kayıt esnasında koltuk numaraları misafire bildirilir. Tura katılım sayısına göre ulaşımda kullanılacak araçlarda koltuk numaralarında (koridor - cam kenarı) standart olmayıp ulaşım aracına göre değişiklik gösterebilir. Araç tipinin değişmesi halinde acenta koltuk numarası değiştirme hakkına sahiptir. Tek koltuk alımlarında gerekli durumlarda acente koltuk yeri ve numarası değiştirme hakkına sahiptir.

Fiyat Listesinde belirtilmiş olan fiyatlar, fiyat açıklamasında belirtilmediği takdirde ÖZEL GÜNLERDE (Yılbaşı, Sömestr, Bayram, Özel Tatil Günleri, Fuar Dönemi vs.) geçerli değildir.
Yapacağınız rezervasyonlarda acentemiz fiyat değiştirme hakkını saklı tutar.

0 312 425 39 72 numaralı çağrı merkezimizi arayarak detaylı bilgi alabilir
veya aşağıdaki formu doldurarak Müşteri Temsilcimiz ile irtibata geçebilirsiniz !
En kısa sürede size cevap verilecektir.

Ad :
Soyad :
E-Mail :
Telefonunuz :
Mesajınız :
Doğrulama Kodu: Doğrulama Resmi
Yorum Ekle
Değerlendirmeniz:
Değerli misafirimiz sorularınız için en kısa sürede size dönüş yapılacaktır.
Hazal Seyahat Derecelendirmesi

Otel kategori ve yıldız sayıları T.C. Turizm Bakanlığı tarafından belirlenir. Tesislerin süreç içinde değiştirdikleri arttırdıkları ya da azalttıkları yıldız sayıları yine Bakanlık tarafından kontrol edilir. ' daki otellere ait belirtilen yıldız sayılarının bilgisi oteller tarafından acentemize verilmiş olup tavsiye ötesine geçmemektedir.

Sitemizde rating şeklinde gösterilen otel değerlendirmeleri Turizm Bakanlığı değerlendirmesi(derecelendirmesi) değildir, değerlendirmesidir. bu bilgilendirmeden dolayı sorumlu tutulamaz.

3D Secure

3D Secure, elektronik ticaret işlemlerinin güvenliğinin artırılması amacıyla Visa ve MasterCard tarafından geliştirilmiş bir sistemdir.
Verified by Visa® ve MasterCard® SecureCode™logoları* bulunan sanal işyerlerinden yapılan alışverişler Visa ve MasterCard güvencesi altındadır. Bu sayede hem kart sahipleri hem de üye işyerleri olası sahtekarlıklara karşı güvence altına alınır.
* Visa tarafından verilen hizmetler "Verified by Visa®", MasterCard® tarafından verilen hizmetler ise "MasterCard® SecureCode" olarak adlandırılmaktadır.

Kart Sahipleri

3D Secure Sistemine kayıt olarak internet üzerindeki tüm alışveriş sitelerinde alışveriş yapabilirsiniz.
Alışveriş yapacağınız web sitesi Verified by Visa® ve MasterCard® SecureCode hizmetlerine dahil olsun veya olmasın, kart kullanımınız kısıtlanmaz. Bununla birlikte Verified by Visa® ve MasterCard® SecureCode hizmetlerine dahil olan web sitelerinden yapacağınız alışveriler ekstra güvenli olur.
Bankanız bu hizmetlere dahil ise bankanızın web sitesinden kayıt işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bankanızın web sitesinden bu hizmetlere dahil olup olmadığına dair bilgi alabilirsiniz. Bankanız bu hizmet için kendi markasını da yaratmış olabilir. Bankanızla irtibata geçerek konu ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

2020 ERKEN REZERVASYON OTELLERİ, FIRSAT ve İNDİRİMLERDEN İLK SİZ HABERDAR OLMAK İSTİYORSANIZ AŞAĞIDAKİ FORMU DOLDURUNUZ...